« Lipiec »     « 2020 »
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 
         

Dziękujemy Wam! (2009-10-13 14:14:29)

Wszystkim odwiedzającym Leśny Gród serdecznie dziękujemy.

    
 
     Wszystkim odwiedzającym nasz Ogród, zwłaszcza tym, którzy odwiedzają nas co roku i zawsze wracają,  chcielibyśmy serdecznie podziękować. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas Państwo również w przyszłym sezonie 2010.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające  znaszej strony, równocześnie prosząc o wyrozumiałość dla stosunkowo jeszcze młodego ogrodu, utrzymywanego z własnych środków, bez jakichkolwiek dotacji.
 
 
     Ze względu na warunki ekonomiczne oraz koszty utrzymania zwierząt i pracowników, ogród nie jest w stanie w ciągu sezonu letniego, czyli 5 miesięcy utrzymać sie przez pozostałe 7 miesięcy.
 
 
     Dlatego też, planujemy otwarcie ogrodu już od stycznia 2010. Mamy nadzieję, że cały trud i pasja jaką zespół Leśnego Grodu wkłada w swoją pracę nie pójdzie na marne. Mamy nadzieję, że nasza praca i zaangażowanie włożone w tworzenie Ogrodu Marzeń, zostanie przez Państwa doceniona. Należymy do nielicznych ogrodów, o które trzeba troszczyć się każdego dnia przez cały rok. Nie wszystkie parki wymagają takich nakładów pracy zimą, a wszystko to robimy dlatego, aby ogród mógł dawać radość i tętnić życiem przez cały rok.
 
     Leśny Gród jest najtańszym ogrodem w Europie dla grup szkolnych, studentów oraz emerytów. W Unii europejskiej za 1 euro można jedynie skorzystać z toalety, a u nas zwiedzić i odpocząć w prawie 5 hektarowym ogrodzie.

Jako jedyni w Polsce wysadziliśmy kilka tysięcy cebul lilii azjatyckiej w ogrodzie, i mamy nadzieje, że zdążą jeszcze przed mrozami rozchylić swe pachnące płatki, dodając przepięknych wrażeń zmysłowych, w jakże widocznej już kolorowej jesieni.

      Dzięki wczesnoletnim opadom w tym roku, ogród wydał mocne przyrosty, czego wynikiem jest widok swoiście wyglądającej "dżunglii". Jesienią najwięcej uroku mają kwitnące trawy, jak: miskanty, zebrinusy, czy chluba ogrodu - trawa pampasowa.
 
 
 
Grzegorz Śleziak


« Powrót