« Kwiecień »     « 2020 »
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 
         

Ogród Zimowy!! (2009-10-18 19:03:12)

Po raz pierwszy w Leśnym Grodzie otwarty zostanie Ogród Zimowy.

     W związku z dużymi kosztami utrzymania Ogrodu, postanowiliśmy nie zamykać go w tym roku, tylko zaprosić wszystkich do zwiedzania już po przerwie świątecznej. Już od 5 stycznia dla zwiedzających zostanie udostępniony Ogród Zimowy, w którym przy filiżance gorącej herbaty będzie można otulić się wiosennym zapachem oraz nacieszyć oczy różnorodną barwą kwitnących kwiatów lilii, tulipanów, mandowilii czy hiacyntów. Latające ptaki feniks będące symbolem odradzania się życia, wprowadzą nas w dobry nastrój.

    

     Przyjdź do Zimowego Ogrodu i doświadcz niewidzialnej siły, usłysz pieśń galaktycznych promieni odradzającego się symbolu życia, który uczy nas odkrywać siebie na nowo. Wystarczy jedno tchnienie by uświadomić w pełni jaka potężna siła drzemie w nas. Kwitnące kwiaty, palmy, drzewka oliwne, a wraz z nimi pływające żółwie sprawią, że poczujemy się choć przez chwile jak….jak w niebie.


     Pragniemy zaprosić wszystkie dzieci i młodzież do zwiedzania Zagrody, w której mogą zobaczyć jak to kiedyś utrzymywano ptactwo domowe, poznać ich biologię i zagłębić wiedzę na ich temat. W śnieżnej scenerii będzie można zobaczyć gody Strusi Emu i składanie przez nie zielonych jaj. Najmniejszy Jelonek Silka pokaże nam swoje poroże i barwne prążki na ciele, a Owce Arui z pewnością nauczą jak się skacze przez płotki.

 

     Dzieciaki będą mogły zapoznać się także z przebiegiem rozwoju embrionalnego kurczaków, zobaczą po co jest inkubator i klujnik, oraz posiądą wiedzę na temat odwiecznych sporów „Co było pierwsze, jajko czy kura?”


     Dla kolonii zimowych organizujemy kuligi konne po okolicznych leśnych zakątkach Milówki, ognisko z pieczeniem ziemniaków i kiełbasek oraz dobrą zabawę. Każde dziecko częstujemy pysznym naturalnym sokiem z marchwi lub zdrową herbatką z rokitnika. Kulinarną ciekawostką będzie serwowana jajecznica z jaja strusiego..

 

Grzegorz Śleziak

 

Tylko w styczniu i lutym, każdej grupie, która nas odwiedzi, wręczymy obfity pakiet cebul kwiatowych, do obsadzenia przyszkolnych ogródków!! Na życzenie możemy również wręczyć szynszyla bądź papużki faliste. Oferta obowiązuje do wyczerpania zapasów.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przyjazdu grup zorganizowanych.

 

turystyka@lesnygrod.pl

zagroda@lesnygrod.pl

tel. (033) 862 38 45

  

 

 

 « Powrót