« Lipiec »     « 2020 »
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 
         

POKAZY ECO CORRIDY (2011-09-08 16:54:00)

Zapraszamy na codzienne występy Eco Corridy. Mogą tu Państwo zobaczyć oryginalnego byka rasy Toro Bravo, czyli byka walecznego, który tylko u nas je chleb z ręki. Pokaz przebiega według następującego scenariusza:

 
 

 

SCENARIUSZ POKAZU ECO CORRIDY

 

 

OCHRONA BYKA TORO BRAVO

Współcześnie nie można zgodzić się z zabijaniem byków i zadawaniem im bólu w publicznym spektaklu, jakim jest tradycyjna korrida. Zaprzestanie korridy nie jest także rozwiązaniem problemu egzystencji byka Toro Bravo i uszanowaniem tradycji. Dlatego Eco Corrida zakłada zmianę i kontynuację tradycji w formie bezkrwawej korridy. Projekt nie tylko oferuje obronę byka przed śmiercią na publicznej arenie, ale także pozbawienie wszelkich elementów zadawania bólu fizycznego, a także znęcania się psychicznego nad zwierzęciem.

 

EDUKACJA NA TEMAT BYKA  TORO BRAVO I CORRIDY

Byk Toro Bravo jest zwierzęciem, które w społeczeństwie budzi grozę lub litość i niewiele wiemy na temat tego wspaniałego zwierzęcia. Projekt Eco Corridy zakłada wypełnienie tej edukacyjnej luki. To samo dotyczy tradycji korridy, gdzie większość ludzi nie może zrozumieć tradycji hiszpańskich, magii spektaklu i mentalności torreadora. Dlatego projekt Eco Corridy ma na celu przedstawienie tej wiedzy w s posób komunikatywny i zrozumiały.

 

ECO CORRIDA – PREZENTACJA W MILÓWCE
 
Hiszpański byk pojawia się na arenie w otoczeniu jałówek, co osłabia jego agresywność.Właściciel i jednocześnie opiekun zwierząt opowiada o historii korridy, pochodzeniu ToroBravo, hodowli w Hiszpanii, prezentuje rekwizyty używane podczas korridy w Hiszpanii: kapotę i muletę, w bezpiecznej odległości 10 m od zwierzęcia. Ludzie dowiadują się całej prawdy o tych zwierzętach i tajnikach korridy (np. dlaczegotrwa tylko 20 minut).
               
Na koniec zwierzęta są karmione z ręki chlebem i głaskane po głowie. Jest to widowisko na skalę światową, bowiem nikt do tej pory nie głaskał, nie dotknął Toro Bravo gołą ręką.
 
 
 
PREZENTACJA MEDIALNA O BYKACH TORO BRAVO I CORRIDZIE
 
Widownia bierze udział w seminarium z udziałem lektora i torreadora. Oprócz werbalnego przekazywania wiedzy widowni, prezentowane są filmy wideo, zdjęcia oraz prezentacja rekwizytów i ubiorów związanych z korridą hiszpańską.

 

 
 
 
 

Zapraszamy!

 

 « Powrót