« Kwiecień »     « 2021 »
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
 
         
 
Ogrzewanie nadmuchowe – urządzenia firmy FLOWAIR
 
 
Dzięki przychylności firmy FLOWAIR zastosowaliśmy w naszym ogrodzie zimowym szybkie i wydajne ogrzewanie nadmuchowe. Hala o powierzchni 400m2 ogrzewa się w ciągu 1 godziny do 25 st.C.
 
2 nagrzewnice LEO zamontowane na przeciwległych ścianach zapewniają doskonałe wymieszanie powietrza w całej objętości hali.
 

Ciepło, które przekazujemy do ww nagrzewnic uzyskujemy z kotła firmy Kotły Żywiec. Próby zastosowanie innych systemów grzewczych, grzejników, nie zdawały egzaminu. Zastosowany kocioł o dużej wydajności 65 kW ogrzewa szybko wodę tylko 200 l. w bardzo krótkim czasie i przekazuje do ww nagrzewnic, które przez wentylator schładzają je w krótkim czasie, zastosowane termostaty pozwalaja na pracę wentylatorów tylko kiedy nagrzewnica ma temperaturę powyżej 50st. C, dzięki czemu uzyskujemy oszczędność energii elektrycznej.

W ten sposób uzyskujemy temperaturę 25st. C (w ciągu 1 godziny) i nie musimy ogrzewać hali całą noc a jedynie do godziny 24. Zastosowane przez nas płyty poliwęglanowe zatrzymują ciepło do rana w granicach 5 - 8 st. C przy zewnętrznej -20 st. C.

Polecamy ww urządzenia do ogrzewania tego typu obiektów - szklarni i ogrodów zimowych.

 
Zapraszamy zainteresowane firmy do konsultacji.

 

FLOWAIR to ekspert w ekologicznym i ekonomicznym ogrzewaniu nadmuchowym powierzchni średnio i wielkokubaturowych. Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją nagrzewnic oraz kurtyn powietrznych. Dodatkowo jako uzupełnienie oferuje automatykę do wszystkich grup produktów. Zastosowanie ogrzewania nadmuchowego posiada szereg zalet:

 

- Przy ogrzewaniu nadmuchowym ogrzewane powietrze równomiernie rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Wpływa to na zwiększenie komfortu przebywania w danym obiekcie.

- Aparaty można montować prawie wszędzie: na sufitach, ścianach, słupach. Daje to możliwość wykorzystania całej powierzchni pomieszczenia.

- Istnieje możliwość sterowania strugą powietrza co pozwala kierować ciepłe powietrze w różne strefy pomieszczenia. Dzięki temu ciepło dostarczane jest tam gdzie jest ono najbardziej potrzebne.

- Wykorzystanie zaawansowanej automatyki wpływa na łatwą regulację pracy nagrzewnic a zastosowanie dodatkowego elementu w postaci komory mieszania zapewnia odpowiednią wentylację obiektu.

 

Dzięki szerokiej ofercie sprzedażowej, urządzenia FLOWAIR znajdują zastosowanie w różnego rodzaju pomieszczeniach; od obiektów agrarnych po hale, magazyny, markety i pomieszczenia wystawowe.

 

www.flowair.com

 
____________________________________________________________________
 
Wyroby gumowe firmy SEMAG sprzyjają bezpieczeństwu i komfortowi chodzenia.


Dzięki zastosowaniu wyrobów gumowych firmy SEMAG, Leśny Gród może stanowić nie tylko piękne miejsce ale i bardzo bezpieczne. Wykładziny hodowlane dla koni i bydła stanowią doskonałe podłoże antypoślizgowe i legowiskowe dla naszych kucy. Ponadto łatwość ułożenia wykładziny stanowi czynnik waloryzujący i polecający ten produkt. Wyroby gumowe firmy SEMAG znajdują również zastosowanie na naszych placach zabaw, jest to dokonała ochrona w razie nie pożądanych wypadków. Kolejnym miejscem gdzie zostały użyte wyroby gumowe to ścieżki, co zwiększyło komfort przemieszczania się, a także podniosło w dużej mierze bezpieczeństwo i umożliwiło chętnym zwiedzanie ogrodu podczas deszczu, ponieważ podłoże jest antypoślizgowe . Zatem polecamy produkty firmy SEMAG i gwarantujemy o ich b. dobrej jakości i różnorodnym zastosowaniu .

www.semag.pl


 Rulony poliestrowe firmy ROBELIT – doskonały sposób na ochronę roślin i zabezpieczanie kojców dla zwierząt.
 
Zastosowane przez nas rulony poliestrowe firmy ROBELIT w kojcach gdzie przebywają zwierzęta , ma wiele zalet . Przede wszystkim zwierzęta cały czas przebywające w kojcach mogą być odpowiednio naświetlone co poprawia ich kondycje zwłaszcza w zimie, w okresie krótkich dni, nie chorują na krzywice z braku witaminy D . Taka forma zabezpieczenia przy użyciu szkła węglowego firmy ROBELIT zimą doskonale chroni zwierzęta przed zimnym wiatrem , ociepla pomieszczenie , jest bezpieczna ponieważ nie ulega stłuczeniu jak szkło. Ponadto rulony poliestrowe są przejrzyste, co nie ogranicza widoczności dla zwiedzających . Kolejnym aspektem przemawiającym o korzyściach zastosowania szkła firmy ROBELIT jest to, że dzięki przyjętej ochronie, wewnątrz obiektu mogą rosnąć rośliny doskonale symulujące naturalne warunki ,co zapewnia spokój i możliwość ukrycia sie zwierząt w chwili zagrożenia.
 
 
Poliester falisty wykonany jest z żywic poliestrowych wzmocnionych matą włókna szklanego. Jego wysoka wytrzymałość umożliwia szerokie zastosowanie. Poliester falisty ma kwalifikacje ITB jako słabo rozprzestrzeniający ogień. Jest odporny na szkodliwe wpływy atmosferyczne, promieniowanie UV, procesy starzenia, spaliny przemysłowe i agresywny klimat morski. Zachowuje trwałość barwy przez minimum 5 lat. Dane techniczne: - zakres temperatur użytkowania od -30 stopni C do 120 stopni C. - przejrzystość ok. 80% (dla koloru naturalnego) - wytrzymałość na obciążenie śniegiem 100kg/m2 - ciężar właściwy 1,4g/cm3 Poliester falisty dostarczany jest w rulonach o wysokości 100, 200, 250cm. Długość rulonów wynosi 30mb.
 
www.robelit.pl


Zdjęcia widoczne są w galerii

 
 
Jak zabezpieczyć ogód przed zimą? Polecamy włókninę firmy LENTEX


Leśny Gród na zimę został zabezpieczony specjalną włókniną firmy Lentex.
Włóknina ta doskonale chroni przed zimnem wiatrem, a przy tym
przepuszcza światło i powietrze. Jej zastosowanie jest b ważne przy
roślinach, które nie tracą liści na zimę np. liść laurowy, który jest
wyjątkowo wrażliwy na mróz, a także drzewka figowe, oliwki ligustry,
trawy pampasowe, drzewka miłorzębu japońskiego, wiśni japońskiej, także
folia pokrywa zimujące rośliny doniczkowe. Chcemy podziękować firmie
Lentex za pomoc w zorganizowaniu włókniny i odsprzedaniu jej po
specjalnej cenie rabatowej. Polecamy również taką formą zabezpieczenia
przed mrozem wszystkim, którzy są w posiadaniu delikatnych roślin i
ogrodów. Wielką zaletą włókniny jest to, że rośliny nie chorują na szarą
pleśń, a to dzięki doskonalej wymianie powietrza. Zabezpieczając ogród,
wykorzystujemy włókninę od kilku lat z doskonałym efektem, nawet przy
mrozach sięgających do 28 C, co jest dla nas gwarancją jej skuteczności.
 
 
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Aura tajemniczości i romantyczności w Leśnym Grodzie, powstała dzięki  firmie SIGMA, która zajmuje się kompleksowym wyposażeniem instalacji elektrycznych.

 

 

 
 

Green Garden
 

 

Naszym partnerem i darczyńcą, od którego kupujemy i otrzymujemy cebule kwiatowe od kilku lat jest holenderska firma Green Garden. Każdorazowo przywożony towar jest wysokiej jakości, posiadający certyfikaty i świadectwo kwalifikacji. W Leśnym Grodzie można podziwiać tak piekny i wyszukany towar cebul kwiatowych, w czasie ich kwitnienia.
Zapraszamy wszystkich do zakupu kwiatów w sezonie!
 
 
do pobrania