« Kwiecień »     « 2021 »
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
 
         

                                                                                        
 
 
 
 
 
Dziękujemy
 
 
Pani Poseł Mirosławie Nykiel
 
oraz
 
Panu Radnemu Powiatu Bielskiego,
Wicestaroście i Członkowi Zarządu Powiatu Bielska-Białej
w latach 2002 - 2010,
obecnie pełniącemu funkcję Wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Mirosławowi Szemla
 
 za zaangażowanie i pomoc dla naszego podopiecznego Fernanda,

a także za wsparcie w akcji ratowania byków Toro Bravo. Jesteśmy przeciwni zabijaniu tych byków na arenie.


Akcja nasza ma na celu edukację i pokazanie zwierzęcia, jego zachowania w stadzie i uświadamianie, że jest to inteligentne, piękne zwierzę, które zasługuje po setkach lat (ok. 400 lat) na lepsze i godne traktowanie.


Edukacją naszą przyczyniamy się do zainteresowania tym zwierzęciem i wykorzystaniem do innych celów niż korrida.

Poprzez rozmnożenie go i pokazy zyskuje ono nowy status w społeczeństwie  Europy.
 
Pomagając nam, Pani Poseł Mirosława Nykiel po raz kolejny pokazała, jak bardzo zależy jej na losie zwierząt.
 
Pani Poseł pracuje nad projektem ustawy o ochronie zwierząt w Sejmie RP. W Leśnym Grodzie widzi duże możliwości edukacyjne dla dzieci i młodzieży, dlatego wspiera takie działania swoją pomocą merytoryczną i finansową.
 
Pan Mirosław Szemla od kilku lat jako Prezes Stowarzyszenia BIO POLSKA promuje polską, zdrową  żywność produkowaną metodami ekologicznymi bez stosowania pestycydów i innych środków chemicznych.
Dziękujemy!!!
  
 ------------------------------------
 
 
 

Firma POMELAC Sp.z o.o. z Wyszkowa

PRODUCENT OGRODZEŃ ELEKTRYCZNYCH,
ORAZ URZĄDZEŃ MECHANIZACJI ROLNICTWA

zaopatrzyła nas w ogrodzenia elektryczne i akcesoria do nich.------------------------------------------


 

Dziękujemy firmie Kotły Żywiec, zwłaszcza panu prezesowi Bartoszowi Bizoń i panu dyrektorowi Grzegorzowi Kania, że w tym zimowym, ciężkim dla nas czasie, w miarę szybko i sprawnie zorganizował dobranie odpowiedniej mocy kotła oraz wykonanie go dla nas.
 
Dzięki temu przyczynił się do uratowania naszych pięknych i delikatnych tropikalnych roślin przed nadchodzącymi mrozami.
 
Zastosowany kocioł jest godny polecenia do ogrzewania dużych kubatur, hal. Obsługa kotła jest bardzo prosta, łatwość czyszczenia, dostępność do paleniska a zastosowane sterowanie elektroniczne czyni z kotła bezpieczne i łatwe w użyciu urządzenie (wygaszanie przez odcięcie dopływu powietrza).
 
Ww kocioł ogrzewa szybko (w ciągu zaledwie 30 min. od rozpalenia daje temperaturę 75 st. C) zaledwie 200 l wody i odprowadza ją do nagrzewnic. Dzięki temu nie musimy palić w kotle całą noc (do godziny 24). Oszczędzamy na materiale grzewczym (węgiel, muł, drewno) i w ciągu godziny uzyskujemy zamierzony efekt 25 st. C na hali o powierzchni 400m2.

 

http://www.kotly-zywiec.com.pl/ 

------------------------------------
 
Szukamy SPONSORA, który pomógłby nam w ogrzaniu ogrodu zimowego. Potrzebne są: kocioł o mocy ok. 40kW i 2 aparaty grzewczo-wentylacyjne o mocy ok. 45kW.
 
 


Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji nowej idei "Szklanych Domów " pod hasłem "PRZEDWIOŚNIE W MILÓWCE"---------------------------------------------------  Składamy gorące podziękowanie FIRMIE TUPLEX, od której otrzymaliśmy płyty poliwęglanowe dzięki którym powstały nowo otwarte obiekty- Szklane Domy. Materiał ten produkowany jest z żywicy poliwęglanowej, dzięki nim obiekty Nasze nie wymagają ogrzewania, ponieważ w ciągu dnia temperatura wewnątrz wynosi 25 C.

----------------------------------------------------


Wielkie podziękowania dla FIRMY SEMAG, dzięki której Szklane Domy są wyłożone płytami gumowymi, tworząc bezpieczny dywan.


--------------------------------------------------------


 
Dziękujemy Pani Sylwii i Ewelinie Hennek z FIRMY OAZA-PALMY za pomoc w obsadzeniu Szklanych Domów pięknymi okazami różnych odmian palm, bambusów, agaw i jukk.


---------------------------------------------Dziękujemy Panu Krzysztofowi z FIRMY Egarden za duże okazy palm, agaw i bananowców.


-----------------------------------------------------


Dziękujemy Pani Aleksandrze Adamczyk z FIRMY WIELOBRANŻOWEJ "LILIA" za zrozumienie i pomoc w ukwieceniu naszego ogrodu pięknymi odmianami lilii, obecnie kwitnących (we wrześniu! ) w naszym ogrodzie oraz Arboretum.zapraszamy do galerii----------------------------------------------------Dziękujemy Państwu Kryszkiewicz z FIRMY KRYSZKIEWICZ OGRODY za pomoc w dostawach cebul lilii azjatyckiej i orientalnej, które właśnie u nas kwitną.
zapraszamy do galerii
------------------------------------------------------


Dziękujemy Firmie KOBI z Rzeszowa za podarowanie nam ekologicznych żarówek. Jest to oświetlenie przyszłości, zwłaszcza w miejscach tak romantycznych, jak palmiarnia, bowiem daje ciepłe światło. Jesteśmy wdzięczni za owocną współpracę, fachowe porady i pomoc.Zimowy ogród jest oświetlony 100 lampionami. Dzieki zastosowaniu w nich żarówek z ledowymi diodami, które dostarczyła nam firma KOBI Light Sp. z o.o., osiągnęliśmy delikatne, romantyczne światło oraz znaczną oszczędność -
 1 żarówka pobiera 1,6W, co oznacza, że w ciągu całego roku zużywa prądu za zaledwie 3,50 zł.--------------------------------------------------

FIRMA LENKO
przysłużyła się do powstania oczka wodnego w Arboretum dzięki folii, którą wymościliśmy dno zbiornika wodnego, i za którą serdecznie dziękujemy.

--------------------------------------------------------- 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
Green Garden
 
Kwiaty, które podziwiacie Państwo w Naszym ogrodzie są darem holenderskiej firmy Green Garden, która jest partnerem ogrodu od początków jego istnienia, zdobiąc go co roku milionami kwitnących kwiatów. Każdorazowo przywożone cebule, wielu gatunków i odmian kwiatów jest wysokiej jakości towarem, posiadającym certyfikaty oraz świadectwo kwalifikacji. Każdego roku wysadzane jest do ogrodu około 20 ton cebul kwiatowych, przed sezonem jak również po sezonie, w miesiącach od stycznia do marca. Ogród jest przedsięwzięciem niedochodowym i nie było by  możliwe zakupienie tak dużych ilości cebul kwiatowych.
 
Serdeczne podziękowania kierujemy do holenderskiej firmy Green Garden za pomoc w realizacji naszych bajkowych aranżacji kwietnych, którymi można się zachwycić przychodząc do ogrodu. Dzięki współpracy z Green Garden możemy dać poczuć  wszystkim odwiedzającym Nas, choć mały skrawek raju.